17 Mayıs 2018 Perşembe

BÖYLE OCAĞINI BİLİYORDUM

Rıza Çalımbay'ı gençliğinden beri ibretle takip ederim.

Beşiktaş ve futbol camiasında, hocaların hocası olarak anılan Serpil Hamdi Tüzün'ün Türk futboluna ve Milli Takıma kazandırdığı Rıza Çalımbay bana hem futbolculuğunda hem de teknik adamlığında hep güven vermiştir.

O yüzden koşulsuz ve karşılıksız sevdiğim sayılı futbol adamlarından biridir.

Trabzonspordan sezon sonunda ayrıcağını biliyor ve tahmin ediyordum; öyle de oldu.

Gazetelerden okuduğumda sürpriz olmadı. Trabzonspor'dan ayrılacağını açıklayan Rıza Hoca; aslında ayrılmaya Trabzonspor ile anlaştığı gün karar vermişti.
Mukavelesi bitince takımı bırakacağını ayrılacağını biliyordum ve nitekim tahmin ettiğim gibi oldu.
Rıza Hocanın; "Özkan hoca Hayrettin bey ve Ömer bey ile dördümüz bir araya geldik. Ben istedim görüşmeyi. Kendilerine mukavelem bitiyor dedim. Onlar da nasıl yapalım dediler. Ben önümüzdeki sezon çalışmayı düşünmüyorum dedim. Kendilerine teşekkür ederek yollarımızı ayıralım dedim." haberini tekrar tekrar okudum.
Kefil olabileceğim sayılı teknik adamlardan olan Rıza Hoca'ya başarılar diliyorum.
Trabzonspor, büyük bir kriz ve yönetilmesi zor bir dönemden en zararsız bir şekilde geçmişse Rıza Çalımbay'ın sabrı ve katkılarının büyük olduğunu söylemek doğru olur.
Özkan Sümer'in tarzı değil ama; Göztepe ile yollarının ayrılacağını sandığım Tamer Tuna Trabzonspor için hiç fena olmaz. Tranzon'a heyecan verir. Yaşı genç ama kariyer bekleyen bir hoca. Gençliği de risk almasına engel değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder